Eğitim Merkezimiz

Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası İşletmeler Üstü Eğitim Merkezinin 4 Ekim 2001 tarihinde temeli atılarak, 31 Aralık 2003 tarihinde inşaatı tamamlanmıştır.
 
Eğitim Merkezimiz Turizm – Otelcilik ve Hizmet Mesleklerinin yanı sıra 3308 sayılı Mesleki Eğitim Merkezlerinde verilen meslek eğitiminin kapsam dışı kalan, TESK kapsamındaki mesleklerin kurslarını vererek “Esnaflık, Kalfalık ve Ustalık Belgeleri” verilmektedir. 
 
Odamızdan bugüne kadar TESK kapsamında Sınavlı – Sınavsız çeşitli meslek dallarında 1050 kişiye Esnaflık – Kalfalık ve Ustalık belgesi düzenlenmiştir.
 
Türkiye’de ilk defa Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın kendi arsası üzerinde yaptırdığı eğitim binasını İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği’nin de (İSTESOB) finansal desteğini alarak hizmete açılan Eğitim Merkezin, Türkiye’nin çeşitli illerinde uzun yıllar meslek eğitimi veren ve bu konuda uzman yönetici ve usta öğretici kadro ve deneyimlerini elinde bulunduran Mesleki Eğitim ve Küçük Sanayi Destekleme Vakfı (MEKSA) koordinasyonunda Turizm Otelcilik ve Hizmet Meslekleri alanlarında 20 Mayıs 2005 tarihinden itibaren kar amacı gütmeden eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Özellikle yiyecek ve içecek hizmetleri veren işletmelere yönelik, çalışan personele verilen eğitimler Eğitim Merkezinin uzmanlık alanına girmektedir. 
 
Eğitim Merkezinin hedefi, okul ve işyerine dayalı gelişmiş ülkelerde uygulanan Meslek Eğitim modelini Silivri yöresinde ve çevresinde uygulanıp yaygınlaştırarak, hem işsiz gençlerimize istihdam imkânı yaratabilmek hem de işletmelerde çalışan elemanların eksik olan eğitimlerini tespit edip, iş akışını aksatmadan mevcut hizmet kalitelerini daha da yukarıya çekmektir.
 
Eğitim Merkezimizde gerek yönetim ve usta öğretici olarak gerekse donanım bakımından “Servis Elemanı,Büro Elemanı,Muhasebe,Bilgisayarlı Muhasebe, Bilgisayar,Temel İngilizce,Temel Almanca,Internet,Ön Büro, Mutfak Becerileri, Yöneticilik,Geliştirme,Seyahat Acenteliği,Web Tasarımı Programcılığı,Cilt Bakımı ve Güzellik Elemanlığı,Auto-cad başlıklı eğitimler ve birçok uygun meslekte eğitimler gerçekleştirilebilmektedir.
 
 
 
SİLİVRİ BİRLEŞİK ESNAF VE SANATKARLAR ODASI EĞİTİM MERKEZİ
 
Mimar Sinan Mahallesi Akşam Sefası Caddesi No:4
Silivri Sanayi Sitesi
SİLİVRİ – İSTANBUL
 
Tel: (0 212) 736 16 34
 
Fax: (0 212) 736 16 33